NMBS lanceert marktconsultatie voor nieuwe invulling van voormalige Plopsa-ruimte in Antwerpen-Centraal

NMBS lanceert een marktconsultatie voor de voormalige Plopsa-ruimte in het station Antwerpen-Centraal. Kandidaten kunnen vanaf nu een concreet voorstel indienen voor de uitbating van de site, die een oppervlakte van bijna 6.000 m² beslaat en verspreid is over verschillende verdiepingen.
De marktconsultatie vormt een volgende stap in het traject dat NMBS de voorbije maanden heeft doorlopen om een nieuwe invulling voor de ruimte te vinden. Tijdens een eerdere fase werden verschillende ideeën verzameld. Op basis van die eerste verkenning kiest NMBS nu voor een open marktbevraging waarbij kandidaat-uitbaters concrete dossiers kunnen indienen, inclusief een businessplan, inrichtingsplannen en een visie op de exploitatie van de site.
In tegenstelling tot een concept dat vooraf vastligt, houdt NMBS bewust de deur open voor een brede waaier aan mogelijkheden. Daardoor krijgen ondernemers en organisaties de ruimte om zelf een voorstel uit te werken dat aansluit bij het potentieel van deze bijzondere locatie in het station, en maximaal inspeelt op de unieke troef van het station als nationale en internationale hub.
Bij de beoordeling van de kandidaturen zal niet alleen rekening worden gehouden met het financiële voorstel, maar ook met de kwaliteit van het concept, de dienstverlening aan bezoekers en de voorgestelde inrichting van de ruimte. NMBS zoekt een concept dat bezoekers op regelmatige basis aantrekt, relevant is op verschillende momenten van de dag en rekening houdt met het unieke karakter van de locatie.
Geïnteresseerde kandidaten kunnen hun voorstel indienen tot 7 oktober 2026. De concessie kan ten vroegste starten op 1 januari 2027. Alle informatie is te vinden op onze website.