Alternatieve treindienst op woensdag 11 maart: 7 op de 10 IC-treinen rijdt

Door een actie van de socialistische vakbond ACOD Spoor, gericht tegen bepaalde beslissingen van de regering, rijden er van zondag 8 maart om 22 uur tot en met woensdag 11 maart minder treinen. Op basis van het personeel dat aangeeft te zullen werken, wordt door NMBS en Infrabel voor elke dag een alternatieve treindienst voorzien. NMBS en Infrabel betreuren deze actie, en de gevolgen ervan voor de reizigers, ten zeerste.
Op woensdag 11 maart rijden 7 op de 10 IC-treinen en 3 op de 5 L- en voorstedelijke S-treinen. Er rijden weinig P-treinen. Dat zijn de treinen die normaal de ochtend- en avondspits versterken.
Ook morgen, dinsdag 10 maart, rijden 7 op de 10 IC-treinen en 3 op de 5 L- en S-treinen. Ook dan rijden er weinig P-treinen.
Plan je reis
De impact van de staking verschilt van dag tot dag. NMBS raadt haar reizigers aan om hun reis goed voor te bereiden door regelmatig de online reisplanner te raadplegen. Deze toont nu al de alternatieve treindienst voor vandaag en morgen. Vanaf dinsdagochtend toont deze de alternatieve treindienst voor woensdag.
Meer gedetailleerde informatie over de alternatieve treindienst is terug te vinden op de NMBS-website.
Internationale treinen
Voor meer informatie over het internationale treinverkeer, kunnen reizigers terecht op de website van NMBS Internationaal.